Teksti suurus:

‹ Tagasi (Sündmused)

Teatriretk Põlvamaale. Piletid on välja müüdud!

  • N, 25. juuli

  • 14:00

  • Pirita päevakeskus, Metsavahi tee 4

  • 83 €

SUVE EELINFO:

25. juuli 2024  toimub väljasõit Põlvamaale Kiidjärve mõisaparki, muusikalisele vabaõhuetendusele „Rohelised niidud“.

Buss väljub 14.00 Pirita kloostri parklast. Poolel teel teeme puhke peatuse, kus on võimalik ka einestada. Etenduse algus 19.00 ja kestvus orienteeruvalt 3h 45min. Buss toob meid öösel tagasi Pirita kloostri parklasse. Tribüünil on 31 rida, meie kohad on 4-7 rida.

Hind 83 €, mis sisaldab bussisõitu ja etenduse pääset.

 

Registreerimine ja info tel 6069050; 53006226 või klaarika.post@piritavak.ee. Piletite eest tasumine 10. detsembriks 2023 Pirita päevakeskuse kassas, Metsavahi tee 4.

Etendusest:

Muusikaline lavastus „Rohelised niidud“ on kuuekümnendatel loodud armastatud muusikutest koosnenud EESTI RAADIO MEESKVARTETI lugu.

Kvartett koosseisus UNO LOOP, ERI KLAS, ARVED HAUG ja KALJU TERASMAA tegutses aastatel 1960-1964 ja sai oma üsnagi lühikese tegutsemisperioodi jooksul ääretult populaarseks ja armastatuks.

Tänu neile sai Eesti rahvas kuulda selliseid laule nagu „Romantika“, „Viljandi serenaad“, „Imeilus suvepäev“, „Sügisesed kirjad“ ja muidugi „Rohelised niidud“. Neis lauludes ei räägitud sõnagi nõukogulikust ülesehitustööst ega viisaastakuplaani täitmisest, vaid kaunist Eesti loodusest, suhetest ja armastusest.

Need laulud kõlasid legendaarsetes Tallinna restoranides, kus elu algas alles peale keskööd, gastrollidel üle laia Nõukogude Liidu, kus kvartetipoisse peeti enamasti välismaalasteks ja muidugi kõikjal üle Eestimaa laululavadel ja kultuurimajades. See oli nelja andeka mehe noorusaeg täis pööraseid seiklusi, armumisi ja eneseleidmist.

Autorid: Ott Kilusk, Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere
Lavastaja: Priit Võigemast
Teksti autor: Ott Kilusk
Muusikajuht: Siim Aimla
Etenduses osalevad: Ott Lepland, Priit Võigemast, Kalle Sepp, Priit Strandberg, Sepo Seeman, Birgit Sarrap, Jan Uuspõld jpt.