Teksti suurus:

‹ Tagasi (Sündmused)

Tarrvi Laamanni maalinäitus Impulss India-art Tarrvinism(Pirita/EST)

  • E, 2. dets. –
    P, 9. veebr.

  • Pirita, Merivälja tee 3

  • Tasuta

“Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu India elu, inspiratsiooni on andnud riigi elanikud ja sealne lopsakas loodus – soe päike ja rikkalik kultuuriruum. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist – abiks olid India lapsed, nii rikkad, kui vaesed ja viimase kihina katab lõuendeid Indiale omastes erksates toonides õlivärv, mis voogab ja pulseerib maalidel sarnaselt kohalikule rahvamuusika rütmides,” kirjeldab kunstnik oma loomingut.
Indias valminud maaliseeria on juba mitmes, kus kunstnik võtab impulsi kohalikust kultuurist ja kirjeldab kohalikku keskkonda vaatajale läbi omase maalikeele.

Tarrvi loomingu üheks eripäraks on see, et ka algallikas jääb tihti teoses nähtavaks – on need siis Itaalia oliiviõli värvis, Kuubal valminud puulõiked või siis Jamaical kohalike taimelehtede print. Kunstnik peidab või kontrastib erinevaid algimpulsse ja -sümboleid, põimib need siis ülimalt hea kompositsioonitaju ja värvimeelega ühtseks teoseks kokku.
Tarrvi liigub alati hoogsalt edasi, eksperimenteerides ja otsides uusi väljendusviise aga lõpetades teosed alati omases ja äratuntavas maalikeeles – loomingu ühiseks nimetajaks on koloriitne ja üdini positiivne reggae rütmis Tarrvinism.

Tarrvi Laamann (sündinud 29.11.1973) on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart.
Ta on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias (1998 BA, 2000 MFA) ja täiendanud ennast Jaapanis ja Indias.
Tarrvi on ka külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.

Vaata veel lisaks:
www.laamann.ee
www.instagram.com/tarrvi.laamann
www.facebook.com/TarrviLAAMANN