Teksti suurus:

‹ Tagasi (Sündmused)

Kunstnik Kaija Kesa graafika näitus “Tiivasirutus & Helged hinged”

  • K, 3. juuli –
    P, 25. aug.

  • 18:00

  • Pirita, Merivälja tee 3

Kaija Kesa on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat, täiendas end vahetusüliõpilasena Tampere Meedia- ja Kunstikoolis animatsiooni erialal, jätkas EKA-s interdistsiplinaarsete kunstide erialal ja vahetusüliõpilasena Edinburgi Ülikooli kunstiosakonnas skulptuuri erialal, omandas magistrikraadi.
Kesa looming on enamasti inspireeritud loodusest ja ökoloogis-eetilisest mõtteviisist ning inimese sisemaailma arenguvõimalustest. Graafika kui rikkalike tehniliste võimalustega kunstivorm on kunstniku peamine väljendusvahend.

Näitusest:

TIIVASIRUTUS
Kui ilmastik ja loodus soosivad, siis liblikas avab soojas õhus tiivad ning lendab oma täies hiilguses. Ka inimene sirutab oma tiivad, kui ta on selleks valmis.
Olen sellel näitusel süvenenud meie planeedi ühtede kaunimate olendite kujutamisele. Mesilaste, liblikate ja teiste putukaliikide teema on mind puudutanud eriti viimastel aastatel, kui on täheldatud paljude liikide vähenemist või isegi hävimist.
Kogu looduse hea käekäik võib olla nende väikeste olenditega seotud enam kui arvata oskame. Inimestena on meil alati võimalus teha valikuid ühes või teises suunas, sest kõik algab meie sisemaailmast ning sellest, kes me tegelikult oleme.
Näituse meeleolu kirjeldab hästi tuntud Iiri õnnistus:
May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.

Näitusel on esitletud viimaste aastate looming, peamiselt klassikalises kuivnõela tehnikas trükitud graafilised lehed ning Jaapanist pärit mokulito ehk puu litograafia tehnikas loodud teosed ja nende trükkplaadid.

HELGED HINGED
Helged hinged on graafiliste lehtede seeria, mille inspiratsioon on tulnud vanaaegsetest anonüümsetest fotodest ja nende justkui ellu äratamisest. Tegelased piltidel on astunud uude maailma, luues uutmoodi tähendusi, nägemusi ja kogemusi. Inspiratsiooniks on olnud ka erinevad muinaslood ja jutustused, mida võib pealkirjadestki arvata. Seeria sai alguse 2018. aastal hingede ajal toimunud näituselt Kunstiakna galeriis ja üks teos on sündinud
ka hiljem.

Näitusel olevad graafilised lehed on loodud erinevaid tehnikaid kasutades. Neist peamised on sügavtrükk, kuivnõel, fotopolümeer ja
chine collé.

Graafika näitus “Tiivasirutus & Helged hinged” jääb suvekuudel avatuks 25. augustini.

Ootame külla!