Teksti suurus:

‹ Tagasi (Sündmused)

Kinoekraanil Remek Meele loodusfilm “Suur soo”

  • R, 25. nov.

  • 18:00

  • Pirita, Merivälja tee 3

  • 4/3

Matsalu loodusfilmide festivali auhinnad: parim operaatoritöö ja keskkonnaministeeriumi eriauhind.

“Suurepärane film, mis annab mõista, et loodus on meie kõigi pärusmaa. Tundlik ja intiimne lugu määras ka visuaalse stiili – ei trikke ega efekte – ja see aitas läbi paista filmi tuumal.
Vaataja meeltesse jõudis ürgne loodus ja (inim)loomus oma täies jõus ja ilus.”

Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega.
Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Üüratu deltasoostik laseb liikidel elada omaette, ilma inimese suurema sekkumiseta, kuigi ka inimene on selles soos varjupaika ja toidulisa otsinud juba aastatuhandeid. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb loodus rütmis.

Režissöör Remek Meel on õppinud loodusvarade kasutamist ja kaitset.
Ta on aastaid töötanud looduskaitses. Koolist alanud huvi loodusfotograafia vastu arenes edasi filmitegemiseks. 20 aasta eest hakkas Remek tegema lugusid ETV saatele „Osoon“, samuti õppefilme loodusest. Kümne aasta eest alanud koostöös produtsent Riho Västrikuga on valminud kolm dokumentaalfilmi: „Eesti loodus: Alam-Pedja“ (2013), „Emajõe veemaailm“ (2015) ja „Suur soo“ (2022).