Teksti suurus:

‹ Tagasi (Huviringid)

Fun and Zen lastejooga

Tunnid toimuvad Pirita Sotsiaalkeskuses aadressil Metsavahi tee 4 ja Pirita Vaba Aja Keskuses aadressil Merivälja tee 3

T kell 16.30-17.30 Pirita Sotsiaalkeskuse saal
N kell 15.30-16.30 Pirita Vaba Aja Keskuse ringiruum

Juhendaja Kaisa Kalmus
Registreerumine ja info: tel 56568253, kristeltammin@gmail.com

Facebook

Mänguline ja muinasjutuline lastejooga.
Õpime tunnetama maailma lugude, loovuse, mängude, vestlemise, kehakasutuse, lõdvestumise ja meditatsioonide kaudu.

Lastejoogatund sarnaneb ülesehituselt täiskasvanute kundalini jooga tunnile, sisaldades nii erinevaid asanaid ja harjutusi, lõdvestust kui meditatsiooni ja mantrate loitsimist, aga me teeme seda kõike mängulises ja eriti rõõmsas võtmes! Mängime, hüppame, tantsime, jutustame muinasjutte, laulame ja arutleme lastele olulistel teemadel.

Joogaga tegelemine aitab lastel juba pisikesest peale teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Ja aitavad keerulistes olukordades endaks jääda ja sisemist kindlust leida. Ja kui iseenda sees on rahu, siis ei hakka igasugused viirused ja muud sellised vähemvajalikud asjad ka nii kergesti külge (ausõna!). Aga sõbralikud inimesed ja head mõtted jällegi küll!

Otseloomulikult arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja selle tunnetamist. Paneme keha proovile ja pakume talle erinevaid võimalusi oma olemasolu tõestada. Hüpleme ja rabeleme ja siis jälle hoiame tasakaalu ja treenime koordinatsiooni. Aga kuna kõik harjutused on mängudesse ära peidetud, ei saa ükski laps (ega täiskasvanu, kes seda siin lugenud ei ole) aru, et toimus üks suur treening ja kehaline kasvatus!

Omavahelist võistlemist meil ei toimu, sest me hoopis julgustame lapsi koostööd tegema ja teistega arvestama, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast (ja teisi) usaldama.

Kuna tunnid põhinevad kundalini joogal ja selle õpetustel, on ka meie lastejooga tundides oluline osa kooslaulmisel ja mantrate loitsimisel, mis loob mõnusa ja kaitstud õhkkonna ja meeldib lastele kohe eriti.

Oluline osa on tundides ka lugudel ja muinasjuttudel ja nende kaudu elu tähtsaimate väärtuste selgitamisel. Näiteks jutustame ja mängime kohapeal läbi õpetlikke lugusid aususest, sõprusest, hoolivusest, julgusest ja kõigest olulisest, mis lastel (või täiskasvanutel?) parajasti hingel.

Ja ma mainin veelkord, et kogu see imeline värk leiab aset eriti motiveeriv-inspireerival viisil – mängu ja koostegemise kaudu!