Teksti suurus:

‹ Tagasi (Huviringid)

Loovustoa loovustunnid

Alates september 2023

TEISIPÄEVITI KELL 17.00 ja 18.00
KOLMAPÄEVITI kell 9.00 ja 10.00

Juhendaja Christina Lään
Registreerumine ja info: 5089607,  info@loovustuba.ee

Loovustoa loovustunnid

LOOME LASTELE PÕNEVA LAPSEPÕLVE.

🍓Loovustoa loovustundides hoiame tähelepanu lapse ealisel arengul läbi käelise tegevuse ja kõnelise-keelelise arendamise. Mida paremini on arenenud lapse peenmotoorika, seda paremini areneb kõne, koordinatsioon, kirja ja lugemisoskus. Peenmotoorika tähendab käte ja silmade koostööd, kui nõtkelt ja täpselt sõrmekesed esemeid haaravad ja nendega üht või teist tegevust suudavad sooritada. Lapse taju ja tunnetuse areng läbi loovtegevuse Loovustoa loovustunnis on üks võimalus kasvada mängides.

Loovustoa töövahendid on turvalised ja läbiproovitud. Palju kasutame loodusmaterjale ja taaskasutamist. Teeme koostööd tuntud kaubamärkidega ja värvid on lastesõbralikud. Loovustunnis töötame lastega põrandal koormakatte peal ja istume vaipadel.
Palun võtke kaasa vahetusriided, mida tohib määrida ja käterätik, et oleks mugav pesta.
Meie tööruumid on soojad ja varustatud heade pesemistingimustega.
Soovitame võtta ka endale suurem põll või vahetusriided, et oleks mugav koos lapsega toimetada.
Tunnis kasutame toiduvärve, guašši, toiduained, kruupe-jahusid, vett, paberit, vahtu jpm.
Igal nädalal ootab teid uus ja huvitav teema. Kinnistame eelmistes tundides saadud teadmisi läbi samade töövõtete ja rakendame neid uues kuues. Igas tunnis on rütmipillid, laulud, salmid.
Käeline tegevus on oluline teie lapsele, et arendada lihaseid, koordinatsiooni ning sõnaline ja muusikaline lahendus toetab tema kõnearengut. Tunni põhitegevus ja ülesehitus kordub tunnist tundi. Laps õpib sissejuhatava ja lõpulaulukese selgeks ning üsna kiiresti oskavad nad tunnis ajaliselt ja ruumiliselt orienteeruda ja teavad mida oodata. Tunni põhiosaks on põhitöö ning mitu väiksemat ülesannet. Lapsed on veel väikesed ning nende tähelepanu kestab kuni 5 minutit, sellepärast on
õpetajal varuks hulk kasulikke nippe ja mänge, kuidas tund huvitavaks ja köitvaks muuta.
Lubage oma lapsel liikuda, kuid jälgige, et ta ei sattuks kaaslase töö peale või muul viisil kahjustaks teie või teiste osalejate asju.

www.loovustuba.ee
www.facebook.com/loovustunnid
www.instagram.com/loovustuba
www.loovustuba.blogspot.com